13:04, 30 maja 2021
Reliable source

W Lublinie zatwierdzona nowa taryfa biletowa

27 maja Rada Miasta Lublin podjęła uchwałę w sprawie nowej taryfy biletowej, która wejdzie w życie wraz z wdrożeniem nowego Systemu Biletu Elektronicznego Karty Aglomeracyjnej Lubika.

Pasażerowie lubelskiej komunikacji miejskiej będą mogli kupić bilet okresowy na dowolną liczbę dni, wniesć opłaty za przejazd faktycznej liczby przejechanych przystanków czy gromadzić środki na przejazdy za pośrednictwem elektronicznej portmonetki. Dodatkowo nowa aplikacja mobilna Lubika umożliwi podróż transportem publicznym, bez konieczności posiadania przy sobie karty tradycyjnej i pomoże w zaplanowaniu podróży.

Obok biletów okresowych i czasowych pojawi się taryfa przystankowa, dzięki której każdy zapłąci za tyle, ile jedzie. Będzie to rozwiązanie check in/check out wymagające rejestracji początku podróży oraz jej końca (przystanku na którym się wysiada).

W nowym systemie biletu Lubika będzie istniała możliwość zapisania przysługujących pasażerowi ulg. Identyfikowany będzie fakt posiadania uprawnienia wraz z terminem jego obowiązywania. Pozwoli to na podróż komunikacją miejską bez dokumentu potwierdzającego ulgę np. orzeczenia o niepełnosprawności czy legitymacji honorowego dawcy krwi.

report-content-error-prompt
#ZTM #bilet #Lubika

Komentarze

live comments feed...