Podpalenie
10:26, 28 lutego

Lublin: Podpaliła kościół i teraz za to odpowie

Podpalenie
Podpaliła kościół w Lublinie, jednak nie uciekła daleko. Teraz stanie przed sądem.

Podpaliła kościół w Lublinie, jednak nie uciekła daleko. Teraz stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło we wtorek około południa. Wtedy świadkowie zobaczyli, jak z kościoła przy ulicy Pogodnej w Lublinie w niebo unosi się gęsty dym. Ludzie wezwali strażaków i zaczęli własnymi siłami gasić ogień za pomocą śniegu.  

Wkrótce na miejscu okazali się strażacy i szybko zwalczyli pożar. We wnętrzu świątyni wystąpiło duże zadymienie, a straty wstępnie oceniono w dziesiątki tysięcy złotych. 

Po oględzinach z udziałem biegłego już było jasne, że kościół został podpalony. Na miejscu zabezpieczono ślady, a ogień prawdopodobniej zaczął się z podpalenia kotary, skąd przeszedł na inne części świątyni.

Kryminalni z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Lublinie zabrali się do sprawy i wkrótce w wyniku śledztwa zatrzymano 34-letnią mieszkankę Łęcznej. Na jej udział w przestępstwie ukazały zarówno ślady, jak i świadki. Teraz spędziła noc w policji, a dalej zostanie doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Policja domaga się aresztu czasowego na trzy miesiące. Za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowi wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów może grozić kara do 10 lat więzienia. Na razie nie wyjaśniła, w jakim celu podpaliła świątynie. 

Foto: Policja Lubelska

#Podpalenie #Ogień #Pożar #Kościół #Lublin

Komentarze

live comments feed...