Pobicie
08:49, 16 lutego
Reliable source

Krasnystaw: Pobili okna, teraz staną przed śądem

Pobicie
Podeszli do nastolatków, porozbijali okna w samochodach, pobili młodych ludzi - teraz za to staną przed sądem.

Podeszli do nastolatków, porozbijali okna w samochodach, pobili młodych ludzi - teraz za to staną przed sądem.

Jeszcze wzeszłą środę do Komendy Policji w Krasnymstawie wpłynęło zgłoszenie o pobiciu 4 nastolatków przez grupę mężczyzn. Z relacji wynikało, że nieznani podeszli do zaparkowanych samochodów młodych ludzi i zaczęli bić okna i łamać lusterka. Po czym wyciągnęli z właścicieli z pojazdów, pobili ich i uciekli w niewiadomą stronę. 

Na skutek ataku uszkodzono mienie, a czterej chłopców w wieku od 16 do 19 lat dostali obrażenia ciała. Za sprawę zabrali się krasnostawscy kryminalni i funkcjonariusze KWP w Lublinie. Już w czwartek zatrzymano sześcioro mężczyzn w wieku od 17 do 40 lat. Usłyszeli oni zarzuty pobicia i uszkodzenia mienia. Swoje zachowania wytłumaczyli “nieporozumieniami związanymi  z zajeżdżaniem sobie drogi”.

Sąd Rejonowy w Krasnymstawie jako zabieg ostrzegawczy wybrał dla nich trzy miesiące aresztu tymczasowego. Jedynie 17-latek dostał zakaz zbliżania się do poszkodowanych i pozostanie teraz pod nadzorem policji. Wkrótce znów staną przed sądem. Za pobicie przepisy przewidują 3 lata pozbawienia wolności, a za uszkodzenie mienia 5.

Zatrzymanie podejrzanychZatrzymanie podejrzanychZatrzymanie podejrzanych

Foto: Policja Lubelska

#Pobicie #Droga #Krasnystaw Lubelszczyzna

Komentarze

live comments feed...