Fatalne warunki dla bydła
11:47, 7 lutego
Reliable source

Łęczna: Tak traktować bydła nie można

Fatalne warunki dla bydła
Łęczna: Tak traktować bydła nie można

Gmina Cyców koło Łęcznej. Tu, w jednym z gospodarstw, w fatalnych warunkach przebywały kilku zwierząt. O tym do policji zaalarmował przedstawiciel Stowarzyszenia “Milejów dla Zwierząt”.

Na miejsce wyjechali funkcjonariuszy z lekarzem weterynaryjnym i przedstawicielem Stowarzyszenia. Na terytorium posesji ujawniono szopę bez okien i drzwi. Na podłodze była mieszanka z bagna, starej słomy i gnoju, a w tym wszystkim leżały dwa martwe cielaki. Były przywiązane linami do ściany. 

Na zewnątrz budowli nie było lepiej. Niedaleko leżała martwa, przykryta sianem krowa, a w polu ujawniono zmarznięte, ale żywe, dwie krowy i ciele. Zwierzęta nie miały ani pokarmu, ani świeżej słomy równie w stajni, jak i na ulicy.

Ciała zmarłego bydła przekazano do Zakładu Weterynarii i Patomorfologii Sądowej w Lublinie. Jeszcze żywe krowy i ciele przyjął u siebie jeden z gospodarzy gminy Cyców. 

W związku ze znęcaniem się nad zwierzętami zatrzymano właściciela posesji. Jest to 76-letni mieszkaniec gminy Cyców. Teraz mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie, a policja ustala szczegóły tego makabrycznego zdarzenia. 

Foto: Policja Lubelska

#Bydło #Złe warynki #Znęcanie się nad zwierzętami #Łęczna #Lubelszczyzna

Komentarze

live comments feed...