Najniższe możliwe stawki za wynajem dla lubelskich przedsiębiorców

Władze Lublina zamierzają obniżyć stawki za wynajem powierzchni pod ogródki gastronomiczne do 1 grosza za metr kwadratowy.
Władze Lublina zamierzają obniżyć stawki za wynajem powierzchni pod ogródki gastronomiczne do 1 grosza za metr kwadratowy.

Pandemia wciąż szaleje, obostrzenia wciąż obowiązują, a przedsiębiorcy wciąż cierpią. Z powodu małych obrotów dużo restauracji zostało zamknięte, a pozostałe muszą mierzyć się z często ciężkimi opłatami. Dla ich wsparcia władze Lublina podjęły decyzje o obniżeniu opłat za wynajem powierzchni pod gastronomię. 

Nowa stawka opłat na 2021 rok ma wynieść tylko symboliczny 1 grosz za metr kwadratowy. Jest to najniższa przewidziana ustawą stawka. Takie działania mają pomóc przedsiębiorcom, korzystającym ze stoisk handlowych na pasie drogowym, które tak popularne na Starym Mieście i Deptaku. 

W średnim cena za wynajem powierzchni dla jednego ogródka wyniesie 40 grosz dziennie. Obrady nad projektem odbędą się 28 stycznia na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta.

Obniżenie kosztu wynajmu jest tylko jednym z wielu działań podjętych przed miasto dla wsparcia miejscowych przedsiębiorców. Szczególnie ważne podobne decyzje stały się zeszłą wiosną, kiedy to zaczęła się epidemia koronawirusa. Od tego czasu obniżono większość stawek oraz uruchomiono akcje #ratuJEMYgastro.

Foto: UM Lublin

UM Lublin
Zwolnienie ze stawek Obniżenie stawek Biznes Lublin
If you notice an error, highlight the text you want and press Ctrl + Enter to report it to the editor