• Strona domowa
  • Polska: Odmrażanie gospodarki i “kubeł zimnej wody” dla przedsiębiorców
Odmrażanie gospodarki
11:42, 19 stycznia
Reliable source

Polska: Odmrażanie gospodarki i “kubeł zimnej wody” dla przedsiębiorców

Odmrażanie gospodarki
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział odmrażane gospodarki i wykazał pozycję w stosunku do łamiących zasady przedsiębiorców.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział odmrażane gospodarki i wykazał pozycję w stosunku do łamiących zasady przedsiębiorców.

Na kolejnej konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki poinformował o możliwości odmrożenia gospodarki w branżach gastronomii, sportu i turystyki. 

Wolałbym, żeby te branży po prostu działały. Działały jak najszybciej, żeby były ponownie otwarte. Dlatego będziemy starali się we współpracy z przedstawicielami tych branż w najbliższych 10 dniach wypracować protokoły. Protokoły sanitarne funkcjonowania w okolicznościach pandemicznych - mówi premier.

Z wypowiedzi wynika, że do przedsiębiorców już wpływają pieniądze, które pozwolą na przetrwanie kryzysu. Jak wcześniej informował Polski Fundusz Rozwoju, dla mikro, małych i średnich firm wartość pomocy wynosi 13 miliardów złotych, a dla dużych 25 miliardów.

Premier również wypowiedział się na temat licznych łamiących zakazy przedsiębiorców:

Tych, którzy łamią przepisy, spotykają kary po 30 tysięcy złotych lub mniej w zależności od tego, jaka jest szkodliwość, intencjonalność danego czynu. I w przypadku bardzo wielu myślę, że zadziałało to odpowiednio. Zadziałało to, jak kubeł zimnej wody. 

Jednak przedsiębiorcy dalej łamią zasady, nie bojąc się mandatów. Głównym ich argumentem pozostaje “Mamy dość! Musimy coś jeść!”

Foto: Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego z 18.01.2021

If you notice an error, highlight the text you want and press Ctrl + Enter to report it to the editor
#Biznes #Gospodarka #Odmrażanie gospodarki #Tarcza antykryzysowa #Tarcza 2.0 #Polska

Komentarze

live comments feed...