Choinka za krew w Lublinie

Za uczestniczenie we świątecznej zbiórce krwi, lubelscy krwiodawcy dostaną choinkę.
Za uczestniczenie we świątecznej zbiórce krwi, lubelscy krwiodawcy dostaną choinkę.

Zbliżają się święta, i większość będzie kupować choinki. Jednak możemy dostać świąteczne drzewo, nie oddając za niego pieniądze. Wystarczy tylko jednego dobrego dzieła. Z taką ideą Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, Centrum Spotkania Kultur oraz lubelski Regionalny Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizowali akcję  zbioru krwi „Od serca na święta”.

Akcja odbędzie się w środę 16 grudnia. Na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur pojawi się mobilny punkt poboru krwi. Wydarzenie rozpocznie się o 10:00 rano, a zapisy będą trwały do 14:00.

Pierwsze trzydzieści osób otrzymają choinkę od lubelskich leśników. Dla reszty są przygotowane pamiątki świąteczne. Oprócz tego zgodnie z tradycją każdy krwiodawca otrzyma 8 tabliczek czekolady.

Organizatorzy przypominają, że krew jest unikalną substancją, której nie da się stworzyć w laboratorium. Potrzebują jej osoby chore, uszkodzone w wyniku wypadków drogowych lub innych okoliczności. Każdy, kto oddaje krew, jest bohaterem, ratującym życie innych.  

Foto: Centrum Spotkania Kultur

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie
Krew Zbiór krwi Od serca na święta Choinka za krew Lublin
If you notice an error, highlight the text you want and press Ctrl + Enter to report it to the editor